6-9 Yaş Çocukları Ne Oynar ? (I)

arabaaaa
  • 1 Star
    Loading...

Oyun çocuklar için son derece önemlidir. Mücadele gerektiren etkinlikler, spor, oyunlar, hobiler, oyuncaklar ve hayali arkadaşar çocuk gelişiminin vazgeçilmez unsurlarıdır. Oyun çocuğun hoşuna giden ve ilgisini çeken her şey olabilir.

6 – 9 yaş çocukları zamanlarını bisiklete binerek, kaykay ve paten yaparak, bilgisayarda oynayarak, arkadaşlarıyla grup oyunları vetop oynayarak ve el becerilerini geliştiren oyunlar uydurarak geçirir. Beraber oynanan oyunların önemi çocukların yaşıtlarının düşüncelerii duyması ve bu düşünceleri kabul ederek uzlaşma duygusunu geliştirmesi bakımından önemlidir. Ayrıca birlikte hareket etmek nlara işbirliği ve yrdımlaşma karamlarını da öğretecektir. Bu yaş çocukları artık daha az benmerkezci olmaya, arkadaşları ile iyi anlaşıp paylaşma duygusuna girmeye eğilimlidir. Fakat hala birbirlerine karşı adil davranma ve oyuna almadıklra arkadaşlarını da oyuna dahil etme konusunda uyarılmaya ihtiyaç duyabilirler.

İlkokul çocukları keşfetmekten ve bağımsızlıktan hoşlanır. Evlerinin yakınındaki mekanları, doğal alanları ve gizli yerleri bulmak, bisiklete binerek yakında oturan bir arkadaşlarının evine gitmek gibi özgür eylemlerde bulunmak ister. Bu eylemler onlar için adeta bir macera gibidir. Oyun oynaabilecekleri bir alanda hayali araç gereçlerle oynamak hayal güçlerini geliştirir.

Çocuklra bu dönemde eski oyuncakları ile yeni şekillerde oynamaya başlar. En sevdikleri temalar evcilik, savaş, iyi adam kötü adamdır. Diğer yandan anında geliştirdikleri oyunlar da vardır.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro