Aile Toplantıları (II)

ailetoplan
  • 1 Star
    Loading...

Bu yazı bir devam yazısıdr. Yazının 1.kısmı Aile Toplantıları (I) adlı makaleye erişmek için TIKLAYINIZ

Eğer aile toplantıları başarılı bir şekilde devam ediyorsa, aileler bazı kurallar koymak ve ses tonuyla mutlaka saygı ve eşitlik hissi uyandımalıdır. Her birey küçük düşme korkusu yaşamadan özgürce konuşabilmeli, herkes birbirini dinlemeli ve çocuğunlunun kararlarına uyulmalıdır. Tehdit içermeyen rahat bir ortam sağlandığında çocuklar bu toplantıları büyük bir hevesle bekleyecektir.

Toplantılarda tek bir çocuk üzerine odaklanılmaması önemlidir. Çocuğun yanlış davranışları hakkında nunla ayrıca özel olarak konuşmalıdır. Aksi takdirde çocuk bu toplantıları eleştirildiği bir ortam olarak görecek ve katılmamak için her türlü bahaneyi uyduracaktır.

Yine de toplantıların bir bölümü uygusuz davranışları konuşmak escort amacıyla kullanılabilir. Diğer yandan çocuğun takdir edilen bir davranışı da konu edilip bir duygu dengesi oluşturmakta yarar vardır. Özellikle birden fazla çocuğu olan aileler, söyledikleri şeyler konusunda dikkatli olmalıdır. Çocuklardna birini övmek ve diğerini eleştirmek, rekabete ve öfkeye yol açar. Bu nedenle çocuklar eşit muamele gördüklerini bilmelidir.

Bu toplantılara alışmak ve onları aile yaşamının bir parçası haline getirmek zaman alabilir. Yine de iletişim açısından son derece etkili bir yöntem olduğundan, mutlaka denemelisiniz Tam bir sonuç alamasanız ve çocuğunuza arzu ettiğiniz mesajları veremeseniz de mutlu deneyimleri paylaşarak ve sohbet ederek geçirdiğiniz zaman son derece kıymetli ve yararlıdır. Olumlu ve kısa toplantılar iletşim becerilerni arttırır ve çocuk, ailesinde kabul gördüğünü hisseder

OKUYUCU YORUMLARI