Çocuğumun Okulda Sıkılması Problemi (II)

kapkaop
  • 1 Star
    Loading...

Bu yazı bir devam yazısıdır. Yazının 1. Kısmı için TIKLAYINIZ

Eğer evde yaşanan sorunların çocuğunuzu etkilediğini anlarsanız, sorunu kendiniz çözmeyi ya da bu konuda profesyonel yardım almayı deneyebilirsiniz. Bazen, birlikte biraz daha fazla zaman geçirmek ya da üzerindeki baskıyı biraz azaltmak gibi küçük değişiklikler, okula ve
derslerine daha kolay konsantre olmasını sağlayabilir.

Eğer okul programı sıkıntıya sebep oluyorsa, öğretmeni ile konuşmayı deneyin. İşlenilen konu çok zor ve materyaller anlaşılamıyorsa, öğretmene neler yapabileceğinizi sorun. Belki daha somut örneklere ya da çalışmasını tamamlamak için daha fazla zamana ihtiyaç duyuyordur. Ayrıca öğretmenden sizi verilen materyaller hakkında bilgilendirmesini isteyebilir ve evde konuyu tekrar gözden geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Çocuğunuz sınıf genelinden iyi durumdaysa ve yavaş tempodan şikâyet ediyorsa öğretmeni ile konuşarak onu sıkmayacak ek çalışmalar vermesini isteyebilirsiniz. Bir arkadaşına yardım edebilir, bir hikâye yazabilir veya yeni konuyu okumaya başlayabilir. Eğer öğretmen bu tip küçük değişiklikler yapmazsa, çocuğunuzun dönem sonunda sıkıntı ve hayal kırıklığı yaşama olasılığı artar. Sınıf öğretmeninin “sıkılma” konusuyla yeterince ilgilenmediğini düşünüyorsanız, müdürle konuşabilir, bu konuda gücünü kullanmasını ve öğretmenleri yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Önerilerinizi aktarmayı ve işbirliği içinde olmak istediğinizi söylemeyi unutmamanız da yararlı olacaktır. Sonuç olarak belki de çocuğunuzun okuldan sıkılmasını engellemeyi başaramayabilirsiniz. Yine de seçenekleriniz olduğunu unutmayın. Bu konuda uzmanlara başvurabilir ve okul değişikliğini düşünebilirsiniz. Masraflı da olsa özel okul seçeneği çocuğunuzun eğitiminde fark yaratabilir. Okuldan sıkılmak büyük bir problemdir. Çocuklar boşa harcanmaması gereken gelişim yıllarını okulda geçirdiklerinden ebeveyn olarak sizin aldığı eğitimi ve bu eğitimin kalitesini düşünmek ve bu konudaki gereklilikleri yerine getirmek gibi büyük bir sorumluluğunuz bulunmaktadır.

sivas escort

OKUYUCU YORUMLARI