Devlet Okullarının Seçenekleri Nelerdir (IV)

Okul-Aile
  • 1 Star
    Loading...

Bu yazı bir devam yazısıdır. Yazının 1. 2. ve 3. kısımlarını okumak için aşağıdaki bağlantıları kullanınız

Devlet Okullarının Seçenekleri Nelerdir (I)

Devlet Okullarının Seçenekleri Nelerdir (II)

Devlet Okullarının Seçenekleri Nelerdir (III)

Evde eğitim gören çocuklara yılda bir kere standart değerlendirme testleri verilerek gelişimlerinin ne aşamada olduğu tespit edilir. Bölge okullarında uygulanan testleri öğrenmeniz ve çocuğunuzu diğer çocuklarla ya da ayrı olarak test şişli escort ettirmeyi talep etmeniz mümkündür. Bu testin bir kopyasını da evde çocuğunuza uygulayabilirsiniz. Devlet okuluna alternatif seçmenin en büyük güçlüğü, özel okul da olsa, evde eğitim de olsa sizin gibi düşünmeyen çevrenizin yapacağı eleştirilerle başa çıkmaktır.

Devlet okullarında kötü deneyimler yaşamamış aileler düşüncenize karşı çıkacak ve “Çocuğunu okuldan uzak tutmak delilik.” ya da “Ozel okula o kadar para verilir mi?” gibi eleştirilerle sizi rahatsız edeceklerdir. Bu rahatsızlığı duymanız normaldir çünkü toplumun genelinden farklı bir tarzı uygulamaya karar vermişsinizdir. Yine de eleştirilmek hoş olmayan bir duygudur. Bu

sizi etkilememelidir. Çocuğunuzun, aldığı iyi eğitim sonucu bir çiçek gibi açtığını gördüğünüzde bu duygularla başa çıkmış olmanın sevincini taşıyacaksınız. Sizin başarılı seçimleriniz nedeniyle belki de olabileceğinden çok daha başarılı olduğunu görmek size sonsuz bir mutluluk getirecektir.

OKUYUCU YORUMLARI