Çocuğum Uyku Zamanı Sıkıntısı Çekiyor (III)

  • 1 Star
    Loading...

Bu yazı bir devam yazısıdır. Yazının 1. ve 2.kısımları için aşağıdaki bağlantıları kullanınız.

Çocuğum Uyku Zamanı Sıkıntısı Çekiyor (I)

Çocuğum Uyku Zamanı Sıkıntısı Çekiyor (II)

Eğer yatma zamanı problemleri çok fazla tekrarlanmaya başlarsa, biraz daha disiplinli yaklaşmak iyi bir çözüm olacaktır. “Eğer çabucak hazırlanmazsan yatmadan önce oynamaya vaktin olmayacak.” ya da “Böyle oyalanırsan sana hikâye okumaya zamanım kalmayacak.” demek doğru olabilir. Unutmayın ki sorunları sakince ele almak, öfkeye kapılıp irade savaşına girmekten çok daha kârlıdır. Diğer bir yöntem de çocuğunuz sorunsuz hazırlık yaptığında onu ödüllendirmektir.

Üç beş dakika içinde yatarsan, sana yeni bir hikâye anlatabilirim.” demeyi deneyin. Unutmayın ki, çocuklar merak ettikleri bir şey söz konusu olduğunda çok daha istekli davranabilir.

Uyku zamanı, sabırlı olursanız ve çocuğunuzun er ya da geç sorumluluk alacağını bilirseniz, daha az stresli olacaktır. Hatırlatmalarınıza cevap verdiği ve hazırlandığı sürece, endişelenmenize ya da yenilmiş hissetmenize gerek yoktur. Akşam çıkan bazı tartışmaları da küçük bir yatak sohbetiyle halledebilirsiniz. Tüm gün olanları anlatabilir, yakın zamanda yapmayı düşündüklerinizden söz edebilir, birbirinize yardım etmenin önemini vurgulayabilirsiniz. Bütün bunları yaparken ona ne kadar özel olduğunu hatırlatmayı da unutmayın.

 

OKUYUCU YORUMLARI

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro