Çocuk Bakıcısına Verilecek Talimatlar (III)

  • 1 Star
    Loading...

Bu yazı bir devam yazısıdır. Aşağıdaki linklerden yazının 1. ve 2.kısımlarına ulaşabilirsiniz.

Çocuk Bakıcısına Verilecek Talimatlar (I)

Çocuk Bakıcısına Verilecek Talimatlar (II)

Çocuk büyüdükçe, bakıcısı gene yaşça büyük olan kardeşi film izle
olur. Örneğin 11-12 yaşındaki ağabey ve ablalar 6-9 yaştaki küçük kardeşlerine göz kulak olabilir. Eğer bir de ebeveynleri onlara bilgisayar oyunları ya da filmleri bırakırsa bu durumdan memnun bile olabilirler. Küçük kardeşler de genellikle abla ya da ağabeyleri ile kalmaktan hoşlanır. Fakat aralarında anlaşmazlık çıkıyor ve sıkça kavga ediyorlarsa, küçük çocuklar korkuya kapılabilir. Kardeşlerine bakan çocuğunuzu mutlaka uyarmalı ve sert davranmamasını tembihlemelisiniz,Kurallar koymalı,kardeşini dışlamasına engel olmalı ve birlikte kolay zaman geçirmelerini sağlayacak unsurları oluşturmalısınız.
hd film izle
Ebeveynler çoğunlukla çocuklarına İyi geçinmenin önemini vurgulamalı, problemlerini halletmeleri için onlara yol göstermeli, sıkça evi arayarak durumu kontrol etmeli, problem çıktığında ise uzaktan da olsa müdahale etmeli ve ortamı yatıştırmalıdır. Zor durumda kaldıklarında büyük kardeşi bakıcı olarak atamak doğru olmayacaktır.Çocuğunuzu kardeşine bakmaya zorlamak yerine ona bunu isteyip istemediğini sormalı ve ona göre hareket etmelisiniz.

Eğer çocuğunuz kendisine bakan kimseyi şikâyet etmek isterse, kendisi film izle
tanıdığınız ve güvendiğiniz bir kimsede olsa çocuğunuzu dikkatle dinlemelisiniz. Ergenlik çağındaki çocuklar büyüdükçe davranışları değişir. Bu nedenle aradaki yaş farkına rağmen bakıcıdan çocuğunuzla oynamasını istemek geekli olabilir. Çocuğunuz problem çıktığınad sizi bilgilendirecektir Bu durumda çocuğunuza güvenerek ve içgüdülerinizi takip ederek, hem sizin hem de çocuğunuzun daha rahat anlaşabileceği bir bakıcı arama yoluna gidebilirsiniz

OKUYUCU YORUMLARI