Çocuğumun Koleksiyon Merağı Var

  • 1 Star
    Loading...

Çocuklar aslında doğal koleksiyonculardır. Oyuncakları, bebekleri, kartları, arabaları, pulları, çizgi romanları ve bozuk paraları biriktirmeye meraklıdırlar. Biriktirdikleri şeyleri değiş tokuş etmekten, değerlerini öğrenmekten ve onları göstermekten büyük keyif alırlar. Bazı çocuklar öylesine koleksiyon yaparken, bazıları ise bu duruma çok fazla zaman ve emek harcar. Örneğin futbol kartları biriktiren çocuklar bazen bu kartları ya da oyuncuların oyun istatistiklerini düzenlemek için saatler harcayabilir.

Biriktirme ve koleksiyon yapma konusuna ilgi duymasını sağlamanın pek çok yolu vardır. Özellikle okulda öğretmen çocukları bu konuda yönlendirip, seçenekler sunabilir. Çocukların arkadaşları da onlara biriktirdikleri şeylerden biriktirmelerini böylece değiş tokuş yapmalarını tavsiye edebilir. Bir kitap, bir televizyon programı, sevilen kişilerle yapılan geziler ve sohbetler koleksiyon yapma arzusunu tetikleyen unsurlar olabilmektedir.

 

Bazı çocuklar ebeveynleri ve kardeşleri bir şeyler biriktirdiği için böyle bir uğraşı edinmek ister. Ebeveynlerinin bir kâse ya da bir pulla ne çok ilgilendiğini ve bu konuda heyecan duyduğunu gören bir çocuk, kendi koleksiyonunu yaratmak için istek duyacaktır. Ebeveynler de kendi çocukluk dönemlerinde biriktirdikleri nesnelerden söz edip, çocuklarını heveslendirebilir. Bazı ebeveynler kendi çocukluklarında biriktirdiği şeyleri saklamadıklarına sonradan oldukça üzülür.

Onu Destekleyin

Çocuğumun Koleksiyon Merağı Var.

Eğer çocuğunuz bir koleksiyon başlatıyorsa ona yardım etmenin ve onu desteklemenin birçok yolu vardır. Öncelikle projesiyle gerçekten ilgilenmek çok önemlidir. Koleksiyonu ile ilgili sorular sorun ve bir şeyler öğrenmeye çalışın. Ne kadar çok şey bildiğini gördüğünüzde çok şaşırabilirsiniz. Aynı zamanda ilgilendiği konu ile ilgili kitaplar, makaleler, dükkânlar ve sergiler tespit edip onu bilgilendirebilirsiniz. Beraber koleksiyonuna ekleyeceği parçaları bulabilir ve böylece onun heyecanını paylaştığınızı göstermiş olursunuz.

Çocuğunuzun koleksiyonunda bulunmayan bir parçayı bulup satın alabilir, akraba ve çevrenizden eksik parçalardan bulabilmek için yardım isteyebilirsiniz. Aynı zamanda çocuğunuzun koleksiyonunu sergilemesi için bir ortam yaratabilir, sergisini düzenlerken gereken değişik malzemeleri temin ederek ona yardımcı olabilirsiniz. Çocuğunuz nasıl bir sunum ortaya koyarsa koysun, emin olun ki bu koleksiyon ona neşe ve heyecan verecek, paylaşımda bulunmak onu mutlu edecektir

erzincan escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI