Diyete Ne Zaman Başlanmalı¿

  • 1 Star
    Loading...

Sağlıklı beslenme ve kişiye özel diyet bilinci her geçen gün artsa da bazı önemli noktalar gözden kaçabiliyor. Örneğin baharda diyet yapmanın daha kolay olması gibi… İyi bir diyet programında en önemli şey, elbette doğru reçeteyi istikrarlı bir şekilde uygulamak ve iradeyi yönetebilmek. Ancak bazı önemli noktaları kaçırmamak diyetinizi daha verimli hale getirebilir. İşte uzmanların bazı tavsiyeleri… Sağlıklı beslenme programı ya da diyet, her mevsim yapılabilir. Ancak bahardan yaza geçişte, hava sıcaklığına bağlı olarak metabolik hızda bir parça kıpırdanma olduğu için diyete en uygun başlama zamanı bahar-yaz olarak düşünülebilir.

Kışın kilo vermenin zor olmasının sebeplerinden biri, vücut soğuklar dolayısıyla korunmaya çalışırken daha fazla tatlı, şekerli ve karbonhidratlı yiyeceklere yönelir. Bu sebeple motive olabilmek biraz daha zor. Fakat yaz mevsimine geçişte karbonhidrat ihtiyacı azaldığı için diyet yapmak nispeten kolaylaşır.

Diyete vücudun verdiği yanıt mevsimsel olarak değişmemekle birlikte, ilkbahar ve yaz mevsiminde iştah daha kolay kontrol edebilir. Ayrıca daha fazla sıvı tüketildiğinden diyet yapmak daha kolaydır.

ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI