Boşanmak Çocuğu Nasıl Etkiler (III)

  • 1 Star
    Loading...

Bu yazı bir devam yazısı olma niteliği taşımaktadır. Yazının ilk iki kısmını okumak için aşağıdaki linklere tıklayınız

Boşanmak Çocuğu Nasıl Etkiler (I)

Boşanmak Çocuğu Nasıl Etkiler (II)

Ona boşanma ile başa çıkmaya çalışan çocuklarla ilgili kitaplar alabilir, resm veya yazı yoluyla duygularını açığa vurmasını önerebilirsiniz. Ağladığınad ve fazladan ilgi istediğinde ise bunu ona vermekten çekinmeyin.

Çocuğunuzun asıl velisiyseniz, ona ihtiyacı olan desteği vermekte zorlanmanız mümkündür. Yoğun çalışıyor ya da duygusal açıdan tükenmekte olduğunuzu hissediyorsanız bu duygularınızı ifade etmekten kaçınmayın. Şu an kendimi kötü hissediyorum, seninle biraz sonrailgilensem olur mu? gibi cümleler kurduğunuzda çocuğunuz br süre sizi anlayacaktır. Fakat unutmayın ki bir süre sonra size sığınma ihtiyacı hissedecek ve geri gelecektir. Dikkatini başka yönlere çekmek, bir başka yoldur. Bir süre için oyalanacağı bir şeyler vrmeniz yararlı olabilir. Yine de eğer konuşmayı ertelerseniz, bir süre sonra ona zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın.

Çocuğunuzun duygusal tepkilerini kontrol etmekte zorlanıyorsanız, bir başka çözüm de profesyonel yardım almaktır. Birçok aile bu yardımlardan faydalanmakta ve bunun hem kendileri hem de çocukları için yararlı olduğunu düşünmektedir. Tüm bunlarn yanı sıra doktorunun kendi ailelerinizin tavsiyelerini alabilir ve destek gruplarına katılabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro