Çocuğum Daha Fazla Özgürlük İstediğinde (II)

çocuklar özgürlük ister
  • 1 Star
    Loading...

Bu yazı bir devam yazısıdır. Yazının 1.kısmı için tıklayınız

Ebeveynler ayı zamanda kendi duyguları hay dl kırıklıkları ve üzüntüleri ile Faş etmek durumundadır Çocukları üzerindeki kontrollerini yitirmeye başlayan anne babalar olumsuz duygular içine girer Okul öncesi çocuklar her ne kadar, “Bunu kendim yaparım.” dese de kontrol hâlâ ebeveyndedir. Diğer yandan 6 ila 9 yaş arası çocukların iradeleri son derece güçlüdür ve Fellik Filmci gelişmiş olduğundan kendileri ile ilgili kararlar verebilmek onlar için bir ihtiyaçtır. Ebeveynler çocukları kendilerinden uzaklaştıkça üzülmeye başlan Olgunlaşmaya başlamalarının gururu yanında bir kaybetme duygusu da gelir. Önceleri tamamen onlara bağımlı olan çocukları artık büyüme ve bağımsızlaşma sürecindedir.
Bağımsızlık dürtüsü ile uğraşırken sürekli ayarlamalar yapma durumunda kalabilirsiniz. Bazen çocuğunuzun ne kadar olgun olabildiğine şaşırmanız da olasıdır. Bir anne, 7 yaşındaki kızının ilk kez arkadaşına kalmaya gittiğinde ne kadar rahat olabildiğine şaşırmıştır. Kısa bir süre öncesine kadar öpülüp koklanmadan uyumayı reddeden küçük kız büyümüş ve durumu son derece doğal karşılamayı başarmıştır.
Bazı zamanlarda ise çocuğunuz size bağımlı olma duygusunu yoğun olarak deneyimler. Bu geçiş aşamasında her zaman gerilemeler olduğunu unutmamak gerekir. Çocuğunuzun bağımsızlığının artışı sizin rehberliğinize ve olumlu desteğinize ihtiyaç duymadığı anlamına gelmez.
Eğer onu serbest bırakmakta zorlanıyorsanız, bağımsızlık duygusunun faydalarını görmeye çalışın. Eğer çocuk serbest kalırsa, kendi becerileri ile ilgili güven duyacak, kendisi ile ilgilenebilmenin rahatlığını yaşayacaktır.

takipci33.com

OKUYUCU YORUMLARI

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro