Çocuk Bakıcısına Verilecek Talimatlar (I)

  • 1 Star
    Loading...

İlkokul çğındaki çocuklar genellikle boş zamanlarını aileleri evde olmadığında genç bir bakıcıyla geçirmekten memnun olur. Ergenlik çağında bir abla veya ağabeyle zaman geçirmek onların ilgisini çeker. Aileler de çocukları biraz büyüyünce evde olmadıkları zaman böyle bir bebek bakıcısı tutmayı uygun görebilir. Çocuklraı biraz büyümüş olduğundan fiziki güvenlikleri bakımından çok fazla endişe etmez, çocuklarının kurallara uyabileceğini ya da çkabilecek problemleri onlara anlatabileceğini bilirler.

Yine de ilkokul çağındaki bir çocuğun ebeveyni olarak tutacağınız bakıcıyı dikkatle seçmel, acil telefon numaralarını ve ilaçların yerini ona dikkatle belirtmelisiniz. Ona çocuğunuzla ilgili kuralları gerekirse yazarak bırakmanız doğru olur. Bir arkadaşının kalmaya gelmesi, televizyonda heyecanla beklediği programlar, dışarıda oynaması gibi özel durumlarda yapılması gerekenleri dikkatli bir şeklde açıklamalısınız. Bunların yanı sıra bakıcınızında uymasını istediğiniz kurallar olabilir. Bu durumda telefonu kullanıp kullanamayacağını ya da eve br arkadaş çağırıp çağıramayacağını söylemeniz yerinde olur.

Bazı bakıcılar çocukların oyunlarına dail olup onlarla beraber keyifi zaman geçirebilir. Bazıları ise uzak daranır ve çocuğu sadece gözlemlemekle yetinebilir. Aileler çocuklarının onlar yokken nasıl zaman geçireceğini bilmelidir. Oyalanması için bilgisayar oyunları, filmler ve benzer uğraşılar bırakma iyi olacaktır.

6 – 9 yaş çocuklarının bir çoğu ailelerin yapmalarına izin vermedikleri şeylere yapmaya çalışarak bakıcılarını test eder. Tanıdık bir bakıcı bile ailenin tüm kurallarını bilemez ve çocuğun uygunsuz davranışlarını kabul etmek zorunda kalabilir. Bunun yanında aileler, kardeşlerin birbirleriyle kavga edeceini bu konuda bakıcıyı uyarmalı ve durumu nasıl yatıştırabileceğii ona söylemeli. Çıkarken bakıcıya yardımcı olabilecek ve çocukları oyalayabilecek yiyecek, içecek, film, oyun gibi sürpriz olacak birşeyler bırakabilir ve çocuklar kontroden çıktığında bunlar kullanılabilir

OKUYUCU YORUMLARI

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro