Çocuk Bakıcısına Verilecek Talimatlar (II)

  • 1 Star
    Loading...

Bu yazı bir devam yazısıdır. Yazının 1.kısmı için TIKLAYINIZ

Bazı kuralların çok fazla çiğnenmesini çok fazla önemsemeyen aileler bu durumu da bakıcıa aktarmalıdır. Yarım kalmış bir yemek, banyo yapmamak, giysileriyle uyumak ya da anne bbası gelinceye kadar onların yatağında yatmak istemsi gibi durumlarda esnek davranılmasını isteyebilirler.

Bazen çocuk bi arkadaşı tarafından yatıya davet edilir.  Eğer arkadaşı bir bakıcıyla kalıyorsa bu durumda ailelerindumu bilmeleri ve bakıcıyı tanımaya çalışmaları doğru olur. Kimse çocuğunu güvenilir olduğuna inanmadığı birine teslim etmek istemez. Bazen de nadir bile olsa anne baba iş seyahatine ya da zorunlu yolculuklara çıkabilir ve çocuğunu uzun süre bir bakıcıyla bırakması gerekebilir. Çocuklar bu durumda çoğunlukla tanıdık bir akraba veya aile dostu ile kalır. Fakat zor durumlarda yeni bir bakıcı tutmak da gerekebilir. Eğer sevimli ve sıcakkanlı biriyse çocuk, bakıcısına hemen alışacaktır. Böyle bir kimseyi bulmak için güvenilir kaynaklardan yararlanmalısınız.

Uzun seyahatlere çıkıldığında çocukla ilgili tüm kurallar dikkatle yazılmalı ve bakıcıya bırakılmalıdır. Dışarda oynama saatleri, ödevleri, okul sonraı etkinlikleri ve özel durumlarda bakıcının bilgisi dahlinde olmalıdır. Yokluğunda biraz da olsa neşelenmesi için bakıcıya buzdolabında çocuğunuzun sevdiği yiyecekleri bulundurmasını söylemek ve birkaç gün sonra ona verilmek üzere hazırladığınız bir hdiyeyi bakıcı vasıtasıyla çocuğunuza ulaştırmak onu düşünüyor olduğunuzu anlatacak güzel bir jest olacaktır. Aileler eve döndüklerinde çocuklarına bakıcıyla nasıl zaman geçirdiğini mutlaka sormalı ve yakın bir arkadaş ya da akrabadan ara sıra çocuklarını kontrol etmesini istemelidir.

OKUYUCU YORUMLARI