Bunları Biliyor musunuz?

  • 1 Star
    Loading...

cocuk-guvenligi-hakkinda-bunlari-biliyormusunuzBu yaştaki çocuklar büyüklerini taklit etmeyi sever. Bunun yanında kuralları anlamayı da severler.

Çocuğunuza neden güvenlik kuralları olduğunu da açıklayın. Bu kurallara bir büyük olarak nasıl uyduğunuzu gösterin.(Örneğin araba kullanırken sizler çocuğunuzun en iyi öğretmenisiniz)

Çocuk bakıcısı seçiminde göz önünde bulunduracağınız en önemli şey çocuğunuzun güvenliğidir. Çocuk bakıcısının tecrübeli olmaması, çocuğunuzu veya evinizi tanımaması yaralanmaların temel nedenini oluşturur.

Çocuk bakıcısının,
Çocuğunuzu yaralanmalardan nasıl koruyacağını bildiğinden ,Acil durumda ne yapması gerektiğini bildiğinden emin olun.

Güvenlik Kontrolü
Çocuk bakıcınıza size ulaşabileceği telefon numarasını bırakın. Eğer size ulaşılması zor ise komşunuzun veya yakınlarınızın telefon numarasını bırakın.

Acil numaraları telefon yanında bulundurun (Polis, ambulans, itfaiye, 112 acil) Çocuk bakıcınıza yangın söndürme cihazınızın yerini ve nasıl kullanılması gerektiğini gösterin. Çocuk bakıcınıza ilk yardım çantanızın ve el fenerinin nerede olduğunu gösterin.

Tam Güvenlik İçin
Çocuk bakıcısından 1 yaşın altındaki çocuğu yıkamasını istemeyin.Eğer siz dışarıdayken çocuğunuza ilaç verilecek ise çocuk bakıcınıza ne kadar ve nasıl ilaç verileceğini gösterin.Çocuk bakıcınıza daima dikkatinin çocuğun üzerinde olmasını istediğinizi söyleyin, çocuk uyuyana kadar temizlik işlerinin bekleyebileceğini iletin.

OKUYUCU YORUMLARI