Çocuğunuzun Güvenliği

  • 1 Star
    Loading...

Sıcak banyo suyu bebeğinizin yanıklarına sebep olabilir. Daima suyun sıcaklığından emin olun. Bunun için dirseğiniz en uygun ısıyı size bildirecektir. Aslında küçük bir banyo termometresi sizin için en idealidir. Önce banyoya soğuk su boşaltın daha sonra sıcak su ilavesi ile arzu edilen ısıyı sağlayın.

Evinizde musluktan sıcak su kullanmıyorsanız 49 derece üzerindeki su yanıklarına sebep olacağından termostat ile bu ısıyı ayarlatabilirsiniz.
Sıcak bir şey yerken veya içerken bebeğinizi kucağınıza almayın. Hatta kapaksız sıcak içecek kabı kullanmayın.
Zehirlenmeler ; Zehirleyici mamulleri bebeğinizden uzak tutun. Bunlar; ilaçlar, temizleme mahsulleri, sigaralar ve alkoldür. Doktorunuz bebeğinize ilaç vermenizi tavsiye ettiğinde etiketini ve prospektüsünü mutlaka okuyun ve her seferinde ölçerek verin.

Soluksuz Kalma ;Yastık kullanmayın. Bebeğinizin boğulmasına neden olabilir.
Bozuk para veya düğme gibi küçük objeleri bebeğinizin ulaşabileceği yerlerde bırakmayın. Daha büyük çocuklarınızı, küçük oyuncaklarını bebekten uzakta tutmaları konusunda eğitin.

Bebek elbiselerinde veya oyuncaklarında kravat veya kurdele kullanmayın. Bebeğinizi mama önlüğü takılmış durumda kesinlikle yalnız bırakmayın.

Bebeğiniz katı yiyecekleri yemeğe başladığı zaman, çok küçük parçalar halinde verin.

Emzikleri düzenli olarak kontrol edin. Emzik ucunun sapına sıkıca takılı olduğundan emin olun. Aksi takdirde emzik ucu çıkarak bebeğinizin boğulmasına neden olabilir. Emziğin plastik ucu yapış yapış olduğunda veya üzerinde çatlaklar oluştuğunda emziği değiştirin. Emziğe ip veya kurdele takmayın.

OKUYUCU YORUMLARI