Çocuğumun Dişi Çıktı

Çocuğumun Dişi Çıktı
  • 1 Star
    Loading...

İlk dişinin düşmesi çocuklar için bir önemsenen bir durumdur. Anaokulu döneminden itibaren çocuklar büyüdüklerine dair bir işaret bekler. Yetişkinler ise bu durumu çok fazla önemsemez ve çocuklarının arkadaşları arasında son dişi düşen olmasının, ona ne hissettirdiğini anlayamaz.

 

Eğer çocuğunuz ilk dişini henüz kaybetmedi ve halta biraz geç kaldıysa onun duygularını paylaşın, durumunu konuşun ve ona dişinin mutlaka düşeceğinin garantisini verin. Çok problem yaşamasanız dahi bu durumu önemseyin çünkü böyle bir durum çocuğunuza duygularını anlamadığınızı hissettirebilir. O tam olarak yansıtmasa da içinden durum hakkında endişelenir ve arkadaşlarının geçtiği bu deneyimi yaşamak için sabırsızlanır. Arkadaşının dişi düştüğünde ona hediyeler alınıyor ve yoğun bir ilgi görüyorsa, o da bir an önce bunu yaşamak ister.

 

Bazı öğretmenler bu durumu abartır ve sınıflara hangi çocuğun kaç dişini düşürdüğünü gösteren kartlar asar. Hatta bazıları o gün dişi düşen öğrenciye daha yakın davranır ve ona bazı öncelikler verir. Bu durum geç diş çıkaran çocuklar için sorun yaratır. Eğer çocuğunuz bu durumdaysa okul etkinlikleri onu olumsuz etkileyecektir.

 

Diğer yandan onunla konuşup mutlaka dişlerinin düşeceğini söyleyebilir ve onu benzer birçok çocuk olduğuna ikna edebilirsiniz. Kayıtlarda, bazı annelerin çocuklarını rahatlatmak için uydurduğu bir diş perisi hikâyesi bulunmaktadır.

OKUYUCU YORUMLARI

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro